NORDIC WALKING A CVIČENÍ


Zdravotní význam zahřátí a závěrečného strečinku

Zahřátí a mírné protažení na začátku tréninku (i běžné vycházky s holemi) svými účinky připravuje tělo na fyzickou zátěž, na náročnější výkon. Proto je nezbytnou součástí Nordic walkingu.

Zahřátí - první cvičení provádíme po mírném zahřátí těla chůzí. Na začátku je důležité rozcvičení a prohřátí kloubů. Pokud sportujeme ráno, měli bychom nejdříve rozcvičit klouby, abychom v nich rozproudili synoviální tekutinu. Dříve se klouby nerozcvičovaly, což vedlo k jejich častým úrazům a poškozením, či k artróze.

Strečink - slouží k prevenci poškození kloubů, svalových onemocnění (záněty šlach) a také před poraněními jako jsou např. natažení a natržení svalů.

Úkolem strečinkových cviků je optimálně protáhnout svaly a rozvíjet kloubní pohyblivost bez vedlejších nepříznivých účinků, snížit svalové napětí po pohybové činnosti a udržet svaly v pružnosti

Někteří odborníci navrhují strečink ještě před tréninkem, ale většina studií naopak doporučuje svaly nejprve zahřát a potom následně protáhnout.

Především po silovém a vytrvalostním tréninku, jsou svaly natolik unavené, že je možné zkvalitnit efekt následným protahováním. Po zátěži je strečinkový efekt dlouhodobější a účinnější. Po tréninku se doporučuje řádné protažení všech svalových skupin a úponů. Pokud tak neučiníme, budou nás druhý den bolet svaly a budeme cítit únavu. Proto si zacvičte nejen na začátku, ale hlavně na konci vašeho hůlkařského výšlapu.

Nevíte jak správně cvičit s hůlkami? U nás v NWSport vás to naučíme!  KONTAKT


Kontaktní údaje slouží pouze pro potřeby Nordic Walking Sport a nebudou předány třetí straně.


INFORMACE A OBJEDNÁVKY: | +420 602 377 319 | info@nwsport.cz
VÁCLAV SEDLÁČEK | +420 775 381 341 | info@nwsport.cz
PAVLA MRÁZKOVÁ | +420 602 377 319 | info@nwsport.cz


KANCELÁŘ NWSPORT
Náměstí Čsl.armády 2
373 41 Hluboká nad Vltavou
GPS: 49°3'3.09"N 14°26'11.07"E


KORESPONDENČNÍ ADRESA
Nordic Walking Sport
Tyršova 16
373 41 Hluboká nad Vltavou


Bankovní spojení: mBank
Číslo účtu: 670100 / 2205305560 / 6210
Otevírací doba: kdykoliv po vzájemné domluvě